Şirket Kurmanın Avantajları Yeni Girişimcileri Cezbediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirket kurmak, birçok girişimcinin planları ortasındadır. Zira teşebbüsçüler için şirket kurmanın avantajları saymakla bitmez. Bu avantajlardan faydalanmak ve teşebbüsünüzü büyütmek için siz de profesyonel dayanak alarak kolaylıkla şirket kurabilirsiniz.

Girişimciler için Şirket Kurmak Ehemmiyet Kazanıyor

Ticaret ile ilgilenen girişimcilerin büyük kısmı şahıs şirketi kurmayı düşünür. Zira teşebbüsleri kişisel kimlik ile değil, şirket üzerinden yürütmenin ehemmiyeti büyüktür. Örneğin şirket sahibi olarak her şeyden evvel yasal muhafaza kazanırsınız. Şahsî varlıklarınız, işletmenizin borçlar ve sorumluluklarınız muhafaza altına alınır. Böylelikle yaşayacağınız evrak krizlerinden yahut finansal sorunlardan ferdî olarak etkilenmezsiniz. Resmî varlığa sahip olarak hem işletmenizi hem kendinizi korursunuz.

Şirket sahibi olarak piyasadaki inanç ve itibarınızı yükseltirsiniz. Müşteriler, tedarikçiler ve iş ortakları, şirket olarak faaliyet gösteren girişimcilere daha çok güvenir. Bu itimat ve prestij, imajınıza da olumlu olarak yansır. Birebir sebepten yatırımcılar işinizi daha büyük bir ciddiyetle kıymetlendirir. Bu sayede daha süratli finansal kaynak ve yatırım bulabilirsiniz. İşinizi büyütebilir, grubunuzu genişletebilir yahut yurt dışına açılabilirsiniz.

Farklı Ülkelerde Şirket Kurmanın Avantajları Öne Çıkıyor

Dünya, gün geçtikçe küçülmekte. Münasebetiyle teşebbüsünüzü dünya pazarına çıkarmak artık oldukça kolay. Üstelik kolaylığın yanı sıra avantajlı. Yurt dışında şirket kurmanın girişimcilere sağladığı avantajlardan kimilerini aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Erişim: Farklı ülkelerde şirket kurmanın avantajlarından birincisi her açıdan yükselen erişim talihidir. Bu şirketle dilediğiniz farklı pazarlara girebilirsiniz. Ülkelerin mahallî pazarlarına nazaran teşebbüsünüzü çeşitlendirebilirsiniz. Hayli geniş bir müşteri profiline erişerek potansiyelinizi artırırsınız. Genişleyen müşteri tabanı sayesinde gelirinizi yükseltebilirsiniz.
  • Fırsat: Yurt dışında şirket kurmak, birçok fırsatı beraberinde getirir. Farklı ekonomik şartlar ve pazar talepleri, yeni iş fırsatlarını keşfetmenize yardımcı olur. Bu sayede farklı yatırımcıların dikkatini çekmeniz de mümkün olabilir. Lokal yatırımcı ve hükümetlerden ya da memleketler arası finans kurumlarından kaynak bulabilirsiniz.
  • Rekâbet: Yurt dışına açılarak yeni bir rekâbet ortamına girmiş olursunuz. Hâliyle teşebbüsünüz ve tercih ettiğiniz ülke pazarına nazaran pozisyonunuz da değişir. Birden rekâbette üstün pozisyona gelebilirsiniz. Yahut daha sıkı bir rekâbet ortamına girerek kendi sonlarınızı zorlayabilir ve büyüme sağlayabilirsiniz.

Farklı ülkelerde şirket kurmanın avantajlarını çoğaltmak mümkündür. Lakin bu süreç avantajlı olduğu kadar zorlayıcı da bulunur. Bilhassa fizikî şirket kurmak zahmetlidir. Bunun yerine yurt dışında online şirket kurmayı deneyebilirsiniz. Online şirket kurmak için bir profesyonelden yardım alarak süreci hızlandırabilirsiniz.

Şirket Kurma Maliyetleri Lokasyona Nazaran Farklılık Gösteriyor

Şirket kurma maliyeti, lokasyona nazaran değişkenlik gösterir. Yani farklı ülkelerde şirket kurmak için ayırmanız gereken bütçe tıpkı değildir. Bunun esas sebebi, ülkeler arasındaki idarî, tüzel ve ekonomik farklardır. Yasal ihtiyaçlar ve düzenlemeler, vergi kanunları, ticarî kararlar, oranlar ve teşvikler, şirket kurma maliyetini tesirler. Şirket tipi ve yapısı, buna bağlı olarak kayıt ve lisans fiyatları de maliyeti değiştirir. Bunların yanı sıra noter ve gibisi kalemler, çalışma ve iş gücü maliyetleri bütçe hesabını etkileyen faktörlerdir. Şirket kurmadan evvel tüm bu faktörleri ayrıntılı olarak araştırmanız ve güncellemeleri takip etmeniz önerilir.

Şirket Kuruluş Sürecinde Profesyonel Dayanak Tercih Ediliyor

Şirket kurmanın avantajlarından doya sıya faydalanmak isterseniz bir profesyonelle çalışmanızı tavsiye ederiz. Jestiyon, bu süreçte uçtan uca hizmet sunarak aradığınız profesyonel takviyesi sağlar. Sadece Türkiye’de değil, farklı ülkelerde şirket kurmanıza yardımcı olur. Şirket kurulumunun akabinde ön muhasebe, finansal danışmanlık, sanal ofis ve marka tescili üzere imkânlar sağlar. Jestisyon’un tecrübeli takımı ve şeffaf çalışma prensibi sayesinde prosedürlerle uğraşmadan şirket sahibi olursunuz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Şirket Kurmanın Avantajları Yeni Girişimcileri Cezbediyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Almanya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin