Avrupa Haberleri, Avrupa’da yaşanan güncel gelişmeleri takip etmek için ideal bir kaynaktır. Bu kategoride, politika, ekonomi, kültür, sanat, spor ve daha birçok alandan Avrupa haberleri bulabilirsiniz.

Yeni Haberler

Avrupa

Londra’da kaçan Kraliyet atları ortalığı birbirine kattı: 4 yaralı

İngiltere’nin başkenti Londra’da eğitim sırasında kaçan Kraliyet atları sokakları birbirine kattı. Olay sırasında meydana gelen kazalarda 4 kişi yaralandı.

Avrupa

Kendilerini Baltıklar’da önder güç olarak tanımladılar

Polonya ziyareti sonrası Almanya’ya giden İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile Berlin’de bir ortaya gelen Olaf Scholz’un görüşmelerinin akabinde kabul edilen ortak güvenlik ve savunma antlaşmasında, Almanya ve Birleşik Krallık’ın kendilerini Baltıklarda önder güçler olarak gördükleri vurgulandı.

Avrupa

Dışişlerinden ABD’nin insan hakları raporuna tepki

Türkiye, ABD’nin insan hakları raporuna reaksiyon gösterdi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Raporun tarafsızlık ve objektiflikten uzak bir biçimde, siyasi saiklerle hazırlandığını açıkça göstermektedir. ABD’nin insan hakları konusunda izlediği ikili standartlı politikayı sonlandırması davetimizi yineliyoruz” tabirleri kullanıldı.

Avrupa

Avrupa’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

Almanya, İsviçre ve Çekya’da düzenlenen etkinliklerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Almanya’nın başşehri Berlin’de Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu İlker Okan Ulu, bir küme öğrenciyi ağırlayarak ‘makam devri’ merasimi gerçekleştirdi. İsviçre’de Cenevre Kanton Meclisi Başkanı Celine Zuber-Roy, Türk çocukları ve velilerini kabul etti. Çekya’da ise Türkiye’nin Prag Büyükelçiliği tarafından düzenlenen etkinlikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

Avrupa

AB’den plastik kullanımına kısıtlama

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde atıkları azaltmak için otellerdeki küçük şampuan şişeleri ve marketlerdeki ince plastik poşetler üzere birtakım tek kullanımlık plastik ambalajları yasaklayan maddeyi onayladı.

Avrupa

Türkiye’nin yerli muhribi TF 2000’den yeni ayrıntılar paylaşıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda bulunan Dizayn Proje Ofisi (DPO), bir yandan yerli uçak gemisi üzerinde çalışırken başka yandan da Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca 14 Ocak 2019’da verilen direktif ile başlanan “TF …

Avrupa

Almanya’ya giden İngiltere Başbakanı Sunak’ı protesto etti

Başbakan Sunak, Alman mevkidaşı Scholz tarafından karşılandı. Merasime, Filistin destekçilerinin gösterisi damga vurdu.

Avrupa

İsrail Gazze’de ABD mühimmatıyla savaş suçu işliyor

Milletlerarası Af Örgütünün ABD Şubesi İcra Yöneticisi Paul O’Brien, İsrail’in ABD mühimmatı kullanarak Gazze’de savaş kabahati işlediğini açıkladı.

Avrupa

Türkiye’nin sırasını tekrar değiştirdiler

Ukrayna ile Rusya ve İsrail ile Filistin ortasındaki savaşın öbür ülkelere de sıçrama mümkünlüğü bir çok ülkenin askeri güçlerini gözden geçirmesine neden oluyor. Küresel Firepower Kuruluşu bu sene için hazırladığı listede, dünyanın en …

Avrupa

Almanya’nın Tekrar Birleşmesi Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Almanya’nın tarih sahnesindeki harika dönüşümünü keşfetmeye ne dersiniz? Kimimiz bu olayı yalnızca tarih kitaplarında okumuş olabiliriz lakin aslında o günlerde yaşananlar, bütün dünyayı etkilemişti. Gelin, bu tarihi olayın perde gerisine birlikte göz …

Giriş Yap

Almanya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin