Ramazan bereketi Kızılay’la çoğalıyor! Yardımseverler bayramda Kızılay eliyle destek olıuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Bu Ramazan Sensiz Olmaz” diyerek başlattığı Ramazan kampanyasını sürdüren Kızılay, şube ve temsilcilikleri, Genç Kızılay, Kızılay Bayan, Manisiz Kızılay üyeleri, dünya genelindeki temsilcilikleri ve 300 binden fazla gönüllüsüyle yardımseverlerle gereksinim sahipleri ortasında köprü oluyor. Başta Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen afetzedeler olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına nakdi yardım, besin, giysi, kavurma konservesi ve sıcak yemek takviyesi ulaştıran Kızılay, bağışlarını artırarak Ramazan Bayramı’nı yurt genelinde tüm rahmetiyle yaşatmak için çalışıyor.

Ramazan Bereketi Kizilayla Cogaliyor Yardimseverler Bayramda Kizilay Eliyle Destek Oliuyor 0 Sir4Ettf

Nakdi dayanak, besin kolisi, bayramlık

Ramazan ayı yardım programıyla bugüne dek 8 milyonu aşkın beşere el uzatan Kızılay, yardımların büyük kısmını hane başı 2000 TL fiyatında Nakit Temelli Yardım Sistemi’yle sağlıyor. Zekât, fitre ve fidye bağışlarıyla gereksinim sahibi ailelere takviye olan Kızılay, aşevlerinde hazırladığı sıcak yemekleri de sofralara ulaştırıyor. Ramazan ayı boyunca sarsıntı bölgesi dahil olmak üzere kurduğu iftar sofralarıyla yaklaşık 4 milyon kişilik iftarlık yemek veren Kızılay, ülke genelinde 42 aşevi ve 151 taşınabilir ikram aracıyla yıl boyunca sıcak yemek takviyesi sağlamaya devam ediyor.

Kızılay, klâsik Ramazan yardımları kapsamında bir aylık mutfak muhtaçlığını karşılayan temel gereçlerin yer aldığı besin kolisi ve kavurma konservelerinin yanı sıra bayramlık giysi yardımlarıyla da gereksinim sahiplerinin bayram sevincine ortak oluyor.

Ramazan Bereketi Kizilayla Cogaliyor Yardimseverler Bayramda Kizilay Eliyle Destek Oliuyor 1 Lvw5Pgdg

Yardımlar Gazze’ye ulaşıyor

Kızılay, yurt dışında Filistin/Gazze’deki çatışma mağdurları ile daimî delegasyonlarının bulunduğu ülkelerdeki muhtaçlık sahiplerine de dayanak oluyor. Ramazan boyunca Gazze’deki çatışma mağdurlarına Refah bölgesinde günlük 5000 kişilik iftarlık ve sahurluk sıcak yemek ulaştıran Kızılay, Uygunluk Gemisi’yle gönderdiği yardım gereçlerinin de TIR’larla Mısır’ın El-Ariş Limanı üzerinden Gazze’ye ulaştırıyor.

Bağış Yöntemleri

Hayırseverler Kızılay’ın Zekat, Fitre, Fidye, Genel Nakdi, Aşevlerine Nakdi Bağış, Yurt içi – Yurt dışı Besin Yardımı ile İftar Sofrası, Bayramlık yardım seçeneklerine dayanak olabiliyor. Kızılay’ın, yapılan bağış ile kaç bireye yardım edilebileceğine ait de bir sistemi bulunuyor. Sistemle aşevlerine yapılacak bağış ve verilecek zekâtın karşılığında yardım edilebilecek varsayımı kişi sayısı görülebiliyor. Ayrıyeten hayırseverler zekâtının hangi alanda kullanılacağını da seçenekler üzerinden tercih edebiliyor.

Ramazan Bereketi Kizilayla Cogaliyor Yardimseverler Bayramda Kizilay Eliyle Destek Oliuyor 2 Unhuar4S

Yardımseverler, Kızılay’ın besin yardımlarına katkıda bulunmak üzere 850 TL, Filistin için 1050 TL bağışta bulunarak muhtaçlık sahiplerine takviye olabiliyor. 2000 TL’lik bağışla da bayramlık giysi takviyesi verebiliyor. Aşevlerine dayanak içinse 90 TL öğün bedelinin katları olacak halde katkı sağlamak mümkün. Tüm operatörlerden 1877’ye FİTRE, FİDYE, İFTAR ve SAHUR sözlerinden birini yazarak 130 TL’lik, BAĞIŞ yazıp 2868’e ileti atarak da 20 TL’lik bağış yapılabiliyor.

Ramazan yardımlarını Kızılay’la ulaştırmak isteyen bağışçılar; bankalarda bulunan Kızılay bağış hesaplarından, tüm PTT Süreç Merkezleri, www.kizilay.org.tr’den, 168 Kızılay fiyatsız istişare ve bağış sınırından, taşınabilir uygulamadan ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden bağışlarını ulaştırabiliyorlar.

Ramazan Bereketi Kizilayla Cogaliyor Yardimseverler Bayramda Kizilay Eliyle Destek Oliuyor 3 Caxuser4

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ramazan bereketi Kızılay’la çoğalıyor! Yardımseverler bayramda Kızılay eliyle destek olıuyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Almanya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin