Ağrısız Karın Gerdirme Ameliyatı ile Formunuza Kavuşun

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğumlarda yahut kilo alıp veren bireylerde sonradan oluşan karın sarkmasını ortadan kaldıran bir ameliyattır. Ön duvarına sıkılaştıran ve beli az da olsa incelten bir ameliyat tipidir. Ameliyat sırasında göbek deliği yapılan sürece nazaran tekrar oluşturulabilir.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty) Nedir?

Karın gerdirme ameliyatı, karnın alt kısmında fazlası olan bireyler tarafından tercih edilen bir ameliyattır. Ekseriyetle karın germe ameliyatı ile sarkan karın manzarası düzeltilerek deri aşağı hakikat gerdirilir. Ayrıyeten klasik karın germe ameliyatına nazaran de hayli süratli güzelleşir. Karın bölgesinden alınan kiloları çoğunlukla vermesi zordur. Süratli bir halde forma girmek için karın gerdirme ameliyatı olunabilir. Göbek ve bel yağlarından kurtularak kişiyi forma sokar. Fakat ameliyat sonrasında istikrarlı beslenme ve tertipli spor koşuldur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Karın gerdirme ameliyatında sezeryan kesesi üzere göbeğin alt bölgesinden iki tarafta leğen kemiklerinin ön çıkıntısına kadar uzanan kesi yapılmaktadır. Birebir vakitte karın germe ameliyatı sırasında göbek etrafına kesiler uygulanarak karın derisi kaburga hizasına kaldırılarak karın kaslarının kılıfları dikiş ile sıkılaştırılır ve karın derisi aşağı çekilerek fazla olan yağ ile deri çıkarılır. Karın bölgesinde deformasyonlar ve sarkmadan rahatsız olan herkes bu ameliyatı olabilir. Ekseriyetle hamilelik sonrasında ya da çok kilo alıp verme sonucunda karın bölgesindeki biçim bozukluğu üzere ögeler kişinin ameliyata uygunluğunu gösterir.

Eğer bölgesel olarak sarkma var ise karın gerdirme ameliyatı olarak rahatsızlık duyduğunuz görünümden uzaklaşabilirsiniz. Bunun için karın germe ameliyatı fiyatları konusunda bilgi edinmek için muayene olmanız gerekir. Çoğunlukla tabibin kullanacağı prosedür ve hastaneye bağlı olarak fiyatlar da değişkenlik göstermektedir. Epeyce kolay ve ağrısız bir ameliyattır. En fazla 6 hafta içerisinde kişi olağan hayatına devam edebilir.

Karın Germe Ameliyatı Güzelleşme Süreci

Karın gerdirme ameliyatında düzgünleşme müddeti 4 ile 6 haftadır. Ameliyat tekniği ve sürecin gerçekleştiği bölgede büyüklüğüne nazaran 2 ile 5 saat ortasında süren bir operasyondur. Bu süreci olmadan evvel alanında uzman doktordan karın germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ameliyattan sonra 5-6 gün boyunca dikişli olan bölge gerginlik sebebiyle dik yürümenizi zorlaştırabilir. Bilhassa birinci 4 ile 6 hafta korse kullanarak içerisindeki dikişler ve kasların desteklenmesi sağlanmalıdır. Bu süreçte karnı zorlayacak ya da ağır idmanlardan uzak durulmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Operasyon için fiyat bilgisi uzman doktor tarafından verilmektedir. Bunun için hekiminizin muayene etmesi ve izleyeceği yolu belirlemesi gerekir. Ayrıyeten karın germe ameliyatı fiyatları hastaneden hastaneye farklılık gösterebilir. Tıpkı vakitte doktorun kullanacağı tekniklere bağlı olarak da fiyat değişikliği görüşebilir. Münasebetiyle fiyat bilgisi için ilgili tabibe muayene olarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bişektomi Nedir?

Diğer bir ismiyle yüz inceltme ameliyatı, erkeklerin ve bayanların sıkça olduğu bir operasyondur. Fizikî olarak bişektomi olacak kişinin ülküsüne ulaşabilmesi için sağlıklı ve genç bir görünüme de sahip olması gerekir. Bu estetik çeşidi cerrahi süreçlerin başında yüz inceltme ameliyatı gelmektedir. Yüzün düzgün bir görünüm kazanmasını sağlayan bu ameliyat, yanak cerrahisi olarak da tanımlanmaktadır. Operasyon ile daha bariz yüz çizgileri ve elmacık kemiklere sahip olunmaktadır.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastaya lokal anestezi süreci uygulanarak yanak içerisine küçük bir kesit atılır ve forseps aracılığıyla doğal bir görünüm vermek için yağ dokusu torbaları çıkarılır. Estetik cerrahın yanak içerisindeki yağ torbalarının yanına küçük bir kesiyle kolay kolay müdahale etti operasyon çeşididir.

Kimler Bişektomi Yaptırabilir?

Normal kilo ve yuvarlak yüze sahip olan 18 yaşından büyük bayanlar ve erkekler yüz inceltme ameliyatı olabilir. Birebir vakitte bişektomi operasyonu çok kilolu olan yahut obezite olan bireylere bu ameliyat önerilmemektedir. Bununla birlikte 45 yaş üzeri şahıslar de yüz inceltme ameliyatı olmaya uygun değildir.

Yanak İnceltme Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Neredeyse tüm ameliyatlarda beklenmeyen durumlar ya da risk faktörleri ortaya çıkabilir. Yanak inceltme operasyonu sonrasında birtakım risk faktörleri bulunmaktadır. Asimetrik yüz çizgileri, enfeksiyon, kanama, uyuşma, his değişikliği, kesilerin geç uygunlaşması, tekrar cerrahi mümkünlüğü ve lisan bölgesinde yaralanma üzere çeşitli riskler bulunmaktadır.

Bu estetik ameliyatta yatışa gerek yoktur. Münasebetiyle kişi günlük hayatına süratli bir halde adapte olabilir. Tıpkı vakitte bişektomi estetiği sırasında yanak bölgesinde bulunan yağlara müdahale edilir. Ameliyat sonrasında 3 gün boyunca 4 saatte bir 15 dakika direkt yana soğuk pres uygulanarak şişme azaltılabilir. Ayrıyeten ağız içerisinde 7 gün boyunca 12 saatte bir tuzlu su ile gargara yapmanız ve hekiminizin verdiği ilaçları kullanmanız son derece kıymetlidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ağrısız Karın Gerdirme Ameliyatı ile Formunuza Kavuşun

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Almanya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin